Domaći gosti su u ožujku na Kvarneru ostvarili najveći broj dolazaka i noćenja, a nakon njih gosti iz Austrije, Slovenije i Njemačke. Opatijska rivijera ostvarila je 35 posto ukupnih noćenja na Kvarneru, slijede Riječko područje, Crikveničko-vinodolska rivijera, otok Krk i Cresko-lošinjski otoci, Gorski kotar i otok Rab. Od početka godine na Kvarneru je ostvareno 13 posto više noćenja nego rekordne 2019. Samo u ožujku je ostvareno 166 tisuća noćenja, što je 129 posto više od 2021. i sedam posto više od rekordne 2019.
Gotovo 50 posto svih noćenja ostvareno je u hotelima, a otvoren je bio isti broj hotela kao i 2019. Ovog je ožujka ipak bilo otvoreno više kampova nego 2019., a prema ADAC kamping vodiču Kvarner se ubraja među hrvatske regije s najkvalitetnijim kampovima. Sve je više investicija u nove mobilne kućice koje nude komfor i opremu gotovo kao u hotelu, dok istovremeno gosti mogu uživati u prirodi i bez gužvi, što je i dalje vrlo traženo. Zimovanje u kampu također postaje trend, za što je Kvarner idealna destinacija zahvaljujući relativno blagim zimama, posebice na otocima i u primorskim destinacijama.
U usporedbi s prva tri mjeseca 2019., na Crikveničko-vinodolskoj rivijeri ove godine ostvareno je 62 posto, u Gorskom kotaru 44 posto, a na otoku Krku 43 posto više noćenja. U tom je razdoblju u hotelima i u obiteljskom smještaju ostvareno po sedam posto više noćenja u usporedbi s 2019.