Atraktivna vinska destinacija, ambijentalni Ilok, grad je bogate povijesne baštine s impresivnom povijesnom jezgrom. Srednjovjekovne zidine i franjevački samostan s crkvom sv. Ivana Kapistrana izdižu se iznad Dunava i kreiraju prepoznatljivu vizuru grada koja će uskoro zasjati novim sjajem.
Naime, pri kraju je projekt rekonstrukcije zidina, zgrade Žitnice, Podrumareve kuće i Franjevačkog samostana vrijedan više od 8.9 milijuna eura, a s gotovo 6,7 milijuna eura sufinancira ga Europska unija iz Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija“ 2014. – 2020.
Na upravo završenom Danu otvorenih vrata Iločkih zidina u Kuriji Brnjaković prezentirana je njihova iznimna vrijednost i značenje za razvoj kulturnog turizma Iloka, ali i Vukovarsko-srijemske županije, koja je kao destinacija vrlo privlačna turistima čija su putovanja motivirana kulturom. Ovo je bila prigoda da Iločanke i Iločani ponovo otkriju ljepotu povijesnog središta uz vodiče i kustose Muzeja grada Iloka u dvorcu Odescalchi u kojem su održane i zabavne dječje radionice, a građani su besplatno mogli razgledati i njegov bogat postav.
Iločke zidine po vrijednosti i važnosti mogu se usporediti s dubrovačkim i stonskim, obrambene kule, polukule, bastioni i spojni zidovi počeli su se graditi u 13. stoljeću, a u 15. stoljeću šire se prema zapadu. Za danas sačuvani srednjovjekovni oblik grada zaslužan je Nikola Iločki. Zidine su se nekada protezale u duljini od 1.600 metara, a danas je sačuvano i obnavlja se više od 850 metara.
Uz njihovu rekonstrukciju, obnavljaju se i zgrada Žitnice koja će dobiti prezentacijsku dvoranu, stalni galerijski postav, info centar i smještajne kapacitete, Podrumareva kuća posvećena bogatoj vinskoj kulturnoj baštini Iloka te tri krila franjevačkog samostana sv. Ivana Kapistrana.
Uz Grad Ilok, partneri na projektu su Iločki podrumi, Franjevački samostan i TZ Vukovarsko-srijemske županije.